Dr. Andreja Poljanec sodelovala na okrogli mizi o Netflixovi seriji Adolescenca

V sredo, 22. maja 2025, je v Kulturnem domu Medvode potekala okrogla miza na temo aktualne britanske serije Adolescenca, ki jo predvaja platforma Netflix. Serija, ki v središče postavlja umor trinajstletnega dekleta in obtožbo njenega sošolca, odpira številna vprašanja o sodobni vzgoji, seksističnih predsodkih, nasilju in kulturi najstniških fantov.
Na okrogli mizi, ki jo je organiziral Javni zavod Sotočje Medvode in jo je vodila psihoterapevtka Ksenja Kos, so sodelovali dr. Miha Mazzini, mag. Uroš Metljak, Borut Marolt in naša sodelavka dr. Andreja Poljanec, predavateljica na SFU Ljubljana in strokovnjakinja s področja psihologije in vzgoje.
Pogovor se je osredotočil na vprašanja, kako mediji vplivajo na oblikovanje vrednot mladih, kako prepoznavati in preprečevati pojavne oblike nasilja ter kakšno vlogo imajo pri tem starši, šola in širša družba. Gostje so se dotaknili tudi izzivov, s katerimi se soočajo najstniki v procesu oblikovanja identitete, ter pomena ustrezne čustvene podpore in odnosa do ranljivih tem, ki jih odpira serija.
Vabimo vas k ogledu celotne okrogle mize, ki je dostopna na spodnji povezavi.